Pri zariaďovaní alebo rekonštrukcii bývania máte v súčasnosti vo všetkých aspektoch na výber niekoľko možností. Akékoľvek máte na jednotlivé prvky v domácnosti požiadavky, či už z ohľadu na funkčnosť, alebo dizajn, určite sa nájde riešenie, ktoré vám ich pomôže naplniť.

Bohatá ponuka môže spôsobiť problémy s výberom

Týka sa to aj tieniacej techniky. Kedysi záležitosť, v ktorej dominanciu „zažili“ interiérové rolety a po nich žalúzie, dnes je ponuka v tejto oblasti výrazne širšia. Dalo by sa povedať, že je až tak široká, že často môže byť problémom si vybrať to vhodné tienenie, keďže všetky druhy majú svoje výhody a samozrejme aj nevýhody. Nehovoriac o tom, že sa líšia aj cenovo.

Ak chcete to najlepšie, je pravdepodobné, že od rôznych ľudí dostanete rôzne názory na to, ktorá tieniaca technika je tá naj. Rovnako pravdepodobné však je, že predsa len sa bude často opakovať jeden názor a to, že tou najlepšou tieniacou technikou súčasnosti sú špičkové vonkajšie rolety.

Účinné tienenie a omnoho viac

Či už sa chcete zbaviť slnečných lúčov, ktoré vám svietia do očí, alebo chcete čo najdlhší nerušený spánok, prípadne mať čo najkľudnejšie prostredie pri písaní rigoróznej práce, vonkajšie rolety vám to zabezpečia. Čo ich robí takými výnimočnými?

To ako efektívne dokážu rolety zatemniť miestnosť, vie dobre určite každý, kto niekedy nejaké používal (a nemusí ísť len o vonkajšie). V porovnaní so žalúziami síce nemajú možnosť takého plynulého regulovania svetla, ale o to lepšie sú na tom, keď príde rad na úplne zatemnenie miestnosti.

Ak prejdeme čisto k vonkajším roletám a dôvodom, prečo sú mnohými považované za najlepšie tienenie na trhu, v prvom rade je tu efektívnejšia tepelná izolácia, keďže slnečné lúče odrážajú ešte predtým, než preniknú do interiéru. Taktiež fungujú do istej miery ako zvuková bariéra a aj bariéra proti vlámaniu.