Šteniatka v porovnaní s dospelým psom potrebujú počas svojho vývoja a rastu omnoho viac energie a kvalitnej stravy. Zlé krmivo a nekvalitné granule by mohli zásadne ovplyvniť ich rast a vývoj, čo už neskôr nebudete môcť ničím zmeniť.

Základné kritériá výberu

Dobré granule pre šteniatka spoznáte podľa ich zloženia. Určite nevyberajte granule podľa značky alebo odporúčaní. Pred kúpou by ste si mali overiť obsah surovín a celkové zloženie granúl. Keď si overíte výber surovín, zvážte tiež receptúru a vhodný pomer tuku, ktorý bude vhodný pre šteniatko. Veľa výrobcov vás môže nalákať pekným obalom, avšak dbajte na zloženie a zaručenie kvalitných zložiek v granulách. Pekný obal môže tiež skrývať chemické konzervanty alebo nezistené suroviny.

Dôraz na zloženie

Ak vyberáte granule, ktoré obsahujú mäso, tak na obale zloženia musí byť uvedené o aké mäso ide. Pre šteniatka sú nevhodné granule, ktoré obsahujú výrobky živočíšneho pôvodu. Rozhodne by ste sa im mali vyhýbať. Sušené mäso sa odlišuje najmä formou spracovania a zachovaním surovín. Všímajte si tiež obsah tukov a proteínov. Najlepšie granule pre psov sú zložené z kvalitných surovín.

Čo by ste mali vedieť:

– Medzi výberom krmiva pre druh plemena nie sú žiadne špeciálne rozdiely.

– Kvalitné krmivo a granule pre psov obsahujú dostatok živín a sú zložené z kvalitných surovín.

– Niektoré granule však môžu mať rovnaké zloženie pre stredné a veľké plemená, aby vyhoveli nárokom menších šteniatok.

Nároky a potreby šteniatok sa výber vhodného krmiva sa z hľadiska viacerých dôvodov podstatne líšia. Ich strava si vyžaduje pestrý obsah živín, bielkovín a tukov. Dávkovanie rozdeľte podľa potreby šteňaťa, aby malo počas dňa niekoľkokrát rozdelené menšie porcie. Nenechajte sa oklamať obalom alebo pestrou ponukou krmiva, pretože môžu byť plné chemických látok.