Na internete sa rozšírili správy o údajnom ďalšom zvyšovaní vstupného na banskobystrickom plážovom kúpalisku Aqualand. Na sociálnej sieti dokonca vznikla udalosť pod názvom Štrajk kúpaliska v Banskej Bystrici, kde ľudia hovorili o údajnom zvyšovaní vstupného na šesť až sedem eur. Prevádzkovateľ kúpaliska ale zostal týmito správami prekvapený a odmieta, že by v tejto sezóne plánoval ďalšie zvyšovanie cien.

„Žiadne zvýšenie sa neplánuje, tieto informácie hovoria len neprajníci. Napriek tomu, že ekonomika nám ukazuje, že cena by mala byť vyššia, vnímame aj to, že ľudia majú príjmy aké majú. Radšej chceme, aby ľudia chodili vo väčšom počte a túto sezónu už nedôjde k ďalšiemu zvyšovaniu cien,“ ubezpečuje konateľ spoločnosti Aqualand Banská Bystrica Juraj Sninský.

Do sezóny vstupovalo banskobystrické kúpalisko so základnou cenou na úrovni 4 Eurá. Od prvého júla ale cena mierne stúpla: „Ekonomika ukázala, že sa zvýšili náklady na energie vzhľadom na zabezpečenie teplej vody v bazénoch, ale aj v dôsledku investícii zabezpečenia nových toaliet pri sektore I bazéna a zakúpili sme aj 200 nových lehátok. Podľa analýz by malo byť vstupné vyššie, ale vzhľadom na ekonomickú situáciu sme dali cenu o niečo nižšie a to na 4,50 Eura,“ vysvetľuje Sninský, podľa ktorého bola júnová cena štartovacia, podobne ako v iných areáloch. Pre príklad podobne sa cena na začiatku júla zdvihla aj v Dolnej Strehovej zo 7 na 8 Eur.

Napriek takejto cene vstupného je banskobystrické kúpalisko v horúcich dňoch preplnené. Minulú nedeľu ho podľa Sninského navštívilo až 4,5 tisíca návštevníkov. „Zatiaľ vnímame od hostí spokojnosť, od ľudí mimo Bystrice, ktorí toho po Slovensku pochodili viac v podstate stopercentnú,“ hovorí Sninský, ktorý podľa vlastných slov v týchto dňoch sám od návštevníkov zisťuje, čo by na kúpalisku uvítali. „Takto sme v sektore seniorov pridali napríklad kopu nových slnečníkov,“ približuje.

Napriek snahe prevádzkovateľa sa z radov verejnosti stále ozývajú negatívne názory, aktuálne napríklad na nízku kvalitu vody a naďalej i k údajnému neplneniu povinností a záväzkov, ktoré boli spoločnosti Aqualand udelené. Na júnovom zasadnutí mestskí poslanci zaviazali úrad k vykonaniu právnej analýzy zmluvných vzťahov týkajúcich sa Plážového kúpaliska v Banskej Bystrici s predložením výsledkov a návrhu opatrení na zasadnutie zastupiteľstva. Ale napríklad aj vykonanie odborného posúdenia realizovaných investícií zo strany nájomcu prostredníctvom odborných útvarov Mesta v oblasti stavebníctva a výsledok predložiť na septembrové zasadnutie MsZ. Poslanci sa tiež chystajú na ďalší poslanecký prieskum na kúpalisko vo veci kvality poskytovaných služieb.