Aj učitelia z Banskej Bystrice sa zúčastňujú protestného mítingu pred Úradom vlády v Bratislave. Učitelia, ktorí už nedávno iniciovali aj petičnú akciu „Tri dni bledomodrej stužky“, o ktorej sme vás informovali v našom článku…, požadujú viac finančných prostriedkov uvoľnených do školstva.

Riaditeľské voľno preto na dnes vyhlásili Základná Škola Bakossova, Golianova, Okružná, Pieninská, Radvanská, Sitnianska, Spojová, ZŠ Slovenského slobodného vysielača na Skuteckého ulici a Trieda SNP 20. Na základnej škole Moskovská 2 udelila riaditeľka voľno žiakom 3. až 9. ročníka.

Ticho bolo dnes ráno aj pred najväčšou základnou školou v meste pod Urpínom na Spojovej ulici.

Naopak, učia sa deti na Ďumbierskej, Tatranskej, v Podlaviciach na Gaštanovej či Hronskej 47. Ako BBonline.sk informovali na jednotlivých základných školách, z Ďumbierskej napriek nezrušeniu vyučovania cestovalo do Bratislavy až šesť učiteľov, z Podlavíc dvaja, rovnako z malotriedky na Hronskej 47, ale napríklad ZŠ Tatranská sa protestu nezúčastňuje vôbec.

Primátor Peter Gogola už včera avizoval, že učiteľom mestských škôl za mimoriadne dovolenky a voľná nehrozia žiadne postihy.  „Protestný míting, kde zamestnanci školstva požadujú splnenie oprávnených požiadaviek pre zabezpečenie financovania školstva,  považujem za legitímny. Z tohto dôvodu  nebudem vyvodzovať voči účastníkom mítingu žiadne sankcie. Verím, že svojou podporou protestného mítingu prispejú zamestnanci škôl k zlepšeniu financovania školstva a tým aj k zvýšeniu kvality vzdelávania,“ povedal vo svojom včerajšom vyjadrení bývalý učiteľ Gogola.