policajná kontrola 1 (6)Policajti v kraji mali počas uplynulých dní plné ruky práce s opitými vodičmi. V Banskej Bystrici sa vyskytli hneď dva prípady.

V noci z piatka na sobotu (13.12.) krátko po polnoci havaroval na Poľnej ulici vodič vozidla Škoda Felícia Combi. Na mieste nehody bol iba 43-ročný muž z Vlkanovej. Policajtom tvrdil, že on vozidlo nešoféroval aj keď bol jeho majiteľom a nikto iný sa tam nenachádzal. Polícia zaistila na mieste stopy, ktoré budú zaslané na expertízu. Tomuto „vodičovi“ po dopravnej nehode zistili 1,66 miligramu alkoholu v dychu, čo je 3,46 promile.

V nedeľu (14.12.) krátko pred polnocou na Troskách pred OC Europa, havaroval 33-ročný vodič z okresu Veľký Krtíš, na vozidle Škoda Fábia. Pri dychovej skúške mu namerali 0,57 miligramu alkoholu (1,19 promile). Navyše za nevhodné správanie sa na mieste dopravnej nehody a k policajtom, ho predviedli na obvodné oddelenia PZ, kde riešia priestupok za neuposlúchnutie výzvy príslušníka PZ. Okrem toho aj tohto vodiča obvinia z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

V okrese Zvolen a blízkom okolí riešili cez víkend policajti hneď tri prípady, medzi ktorými vyniká opitý cyklista. Hliadka krajského dopravného inšpektorátu v nedeľu (14.12.) okolo 16.00 hodiny, kontrolovala 50-ročného cyklistu zo Zvolenskej Slatiny v obci Vígľaš. Pri dychovej skúške mu namerali 2,26 miligramu alkoholu, čo je až 4,71 promile. Keďže ide o cyklistu, za tento priestupok bude riešený v správnom konaní, kde mu môže byť uložená pokuta od 150 do 800 eur.