V bratislavskom obchodnom centre Bory Mall v nedeľu popoludní predstavili dvanástku dievčat, ktoré zabojujú o titul dvadsiatej Miss Slovensko.

Banská Bystrica má tento rok vo finále hneď dvojnásobné zastúpenie. S číslom jedna bude mesto pod Urpínom reprezentovať študentka Pedagogickej fakulty UMB Lujza Straková (20) a s číslom tri študentka marketingovej komunikácie Kristína Roháčeková (20). Obe Banskobystričanky, ktoré už majú skúsenosti s modelingom, sa do finálovej dvanástky prebojovali spomedzi šesťsto prihlásených dievčat.

lujza strakova, kristina rohacekova

„Modelingu sa venujem už dlhšie, ale stále ma to ťahalo vyskúšať aj takúto súťaž, ktorá je pre mňa výzvou i príjemným spestrením vďaka novým zážitkom a skúsenostiam,“ povedala pre BBonline.sk Kristína Roháčeková, ktorá je zároveň našou kolegyňou v redakcii ako editorka a fotografka.

Súťaž o titul Miss Slovensko 2015 vyvrcholí 24. apríla galavečerom v bratislavskej Inchebe v priamom prenose televízie Joj. Víťazka bude následne Slovenskú republiku reprezentovať na Miss World.

O titul Miss samostatného Slovenska súťažia najkrajšie dievčatá od roku 1996. Z Banskej Bystrice pochádzala víťazka ročníka 1997 Lucia Povrazníková a Marína Georgievová, ktorá vyhrala v roku 2010. Vlaňajšia víťazka Laura Longauerová pochádzajúca z Detvy študovala na tunajšej Obchodnej akadémii. Z Bystrice pochádzajú aj dve doterajšie prvé vicemiss – Romana Škamlová (2007) a Martina Dávidová (2010) a rovnako dve druhé vicemiss – Simona Slobodníková (2003) a Kristína Valušková (2007).

Podmienkou účasti v súťaži Miss Slovensko je vek dievčat od 18 do 23 rokov, pričom musia byť slobodné, bezdetné a na rozdiel od iných súťaží krásy i bez plastických operačných zákrokov.