V prvú májovú sobotu sa uskutoční v poradí 14. ročník ŠKODA VlkoHron MTB maratónu a duatlon štafety. Môžete si tak v horskom prostredí prísť preskúšať svoje sily a vytrvalosť na bicykli.

Súťažiť sa bude vo viacerých kategóriach v závislosti od dĺžky trate. Prihlásiť sa môžete na jednu z trás, ktorá Vám najviac vyhovuje. Na výber je trať na 75 kilometrov, 47 kilometrov, alebo najkratšia, ktorá má 27 kilometrov. Vrámci trate na 47 kilometrov bude špeciálna kategória aj pre elektrobicykle.

Pre ročníky 2004 – 2011 je pripravená dráha len 2 kilometre a súťažiť budú v sprievode rodiča. Súčasťou je aj Duatlon štafeta, ktorej dĺžka je 27+10 kilometrov. V jednotlivých kategóriach je obmedzený počet štartujúcich. Najviac pretekajúcich bude na 27 kilometrovú trať a najmenej, len 30 štartovacích čísiel, je pre elektrobicykle.

Súťaž začne o 9.45 hod štartom kategórií na dĺžku 75 km. O 10.00 hod bude pokračovať štart na 47 kilometrov a o 11.20 hod aj na 8 kilometrov. Pätnásť minút pred jedenástou začne trať pre najmenších. O 11.30 hod bude nasledovať posledný štart a to na dĺžku 27 km. Špecifiká každej trate si viete pozrieť na konci článku v uvedenej propozícii. Každá trasa bude mať rozdielnu farbu značenia, či už v podobe farebných šípok na ceste, alebo fáborkov. Plán tratí nájdete aj v priestore štartu.

Súťažiaci sa môžu registrovať buď 3. mája, alebo o deň neskôr v deň štartu. Treba si však dať pozor na čas ukončenia registrácie, pretože nie všetky kategórie končia registráciu v rovnaký čas. Občerstvenie bude pre pretekárov umiestnené v cieli, ale aj počas trasy. Odmenení budú prví traja v každej kategórii. Pre neumiestnených je možné vyhrať vecné ceny v žrebovaní. Propozície k podujatiu nájdete na stránke organizátora.