Členovia Výkonného výboru SZĽH rozhodli na svojom zasadnutí, že Vladimír Országh sa stane asistentom reprezentačného trénera Vladimíra Vůjtka.

orszaghHlavného trénera HC’05 Banská Bystrica si osobne vybral Vladimír Vůjtek. „Vo svojej trénerskej praxi som vždy spolupracoval s dvoma asistentmi. Pri mojom nástupe k slovenskej reprezentácii som mal požiadavku na dvoch mladších trénerov, ktorí by boli perspektívni pre potreby národného mužstva. Osobne si myslím, že voľba Vlada Országha je správnou voľbou a teším sa na spoluprácu s ním. Už sme mali aj spoločné stretnutie, na ktorom som mu prezentoval moju predstavu o jeho úlohách v tíme. Okrem toho, že by mal byť takým „spojivkom“ medzi kabínou a realizačným tímom, bude jeho úlohou aj sledovanie systému a analýza hry súpera pred, ale aj počas stretnutí,“ povedal pre portál szlh.sk reprezentačný tréner.

Generálny manažér reprezentácie Oto Sýkora sa vo svojom vyjadrení poďakoval vedeniu HC’05, že umožnilo Országhovi popri práci pre banskobystrický tím pôsobiť aj na lavičke slovenského tímu. Vedenie Banskobystričanov, na čele s generálnym manažérom Vlastimilom Plavuchom, sa už v minulosti nechalo počuť, že ich ambíciou je, aby sa Országh z klubovej lavičky posunul na reprezentačnú. Najnovšia správa tak musí byť pre nich zadosťučinením.

Samotného Országha vymenovanie prekvapilo aj potešilo. „Ako hráč som vždy rád reprezentoval, keď som dostal pozvánku do tímu a môj vzťah k slovenskej reprezentácii sa nezmenil. Bude to pre mňa veľká pocta. Tak, ako mám v pamäti svoj prvý reprezentačný zápas (na turnaji vo francúzskom Rouene – pozn.), určite si budem veľmi dobre pamätať aj svoju premiéru na trénerskom poste v slovenskej reprezentácii,“ povedal pre szlh.sk nový asistent trénera Vladimír Országh.