V závere apríla sa Vlado Moravčík predstaví v Žiline na významnom svetovom podujatí Enfusion Live, kde bude obhajovať svetový titul z minulého roka. Za svoju kariéru získal desať európskych a svetových titulov rôznych kategórií.

Zatiaľ posledný je práve titul svetového šampióna z Enfusion Live 2017 a my sme sa s Vladom porozprávali o jeho príprave a očakávaniach pred týmto dôležitým zápasom.

Enfusion je celosvetová značka, ktorá prináša bojovníkov z celého sveta do kickboxingového ringu. O organizáciu sa stará holandská spoločnosť Enfusion, ktorá propaguje tento šport na minimálne dvadsiatich podujatiach ročne po celom svete.

Už po piatykrát sa táto šou uskutoční aj na Slovensku, v Žiline 28. apríla, na zimnom štadióne a hlavnou hviezdou večera bude Banskobystričan Vlado Moravčík. Ten tu bude obhajovať titul z minulého roka keď bol jeho súperom Maročan Hicham El Gaoui, ktorého zdolal po ťažkom boji v piatich kolách na body. Tento rok bude jeho vyzývateľom thajský bojovník Namphol, na ktorého sa Vlado pripravuje už tretí mesiac.

„Moja príprava začala najprv silovou prípravou následne kondičnou a teraz je to už skôr len také dolaďovanie detailov. Ešte v januári sme boli v Thajsku následne sme mali v pláne ísť do Holandska, ale bohužiaľ som ochorel, takže ďalšia príprava už pokračovala v Banskej Bystrici,“ hovorí Vlado Moravčík.

Meno svojho súpera na Enfusion sa Vlado dozvedel práve na sústredení v Thajsku keď sa náhodou ocitol v klube, v ktorom Thajčan Namphol trénuje. Detailnejšie informácie o tom čo má od svojho súpera očakávať si však nezisťoval.

„Bol som trénovať v Phukete a práve z Phuket Top Teamu je môj súper o čom som nevedel. Dali mi to vedieť až moji známi, aby som tam nechodil, pretože Namphol je práve z tohto tímu. Podrobné informácie o ňom som si však nezisťoval z dôvodu, že viem čo približne od thajských bojovníkov očakávať. Určite to bude iný zápas, ako proti Maročanovi pred rokom, pretože on musel do váhovej kategórie 80 kg zhadzovať kilá, bol vysoký a naopak Thajčan si nemyslím, že bude musieť niečo zhadzovať a bude skôr nižšieho vzrastu,“ dopĺňa „Dracula“, ako znie prezývka banskobystrického bojovníka.

To, že bude proti Moravčíkovi stáť iný štýl bojovníka je teda zrejmé. Dá sa ale ušiť nejaká taktika na súpera o ktorom je veľmi ťažké zistiť si bližšie informácie? „Určite máme vždy na zápas stanovenú taktiku. Po prvých úderoch v prvom kole, ale veľakrát ide taktika bokom čo by sa však samozrejme nemalo stávať. Taktiku treba dodržiavať počas celého zápasu ak chcem, aby ten zápas bol víťazný,“ dopĺňa Moravčík.

Podujatia, ktoré pod svojou hlavičkou organizuje spoločnosť Enfusion vysielajú v 200 krajinách sveta pod značkou Enfusion Live a už pravidelne sa v kalendári bojových športov objavuje aj Žilina. Vlado Moravčík sa prvýkrát predstavil na tomto podujatí už pred piatimi rokmi a minulý rok na Enfusion získal svoj najdôležitejší svetový titul v kickboxe.

Ako sa ale thajský boxer dostal ku kickboxu? „S kariérou som začínal pred asi 18 rokmi a z toho 10-12 rokov som sa venoval len thajskému boxu. Za tento čas som v thajskom boxe dosiahol všetko čo sa dalo a postupne som už nemal s kým boxovať. Až potom som sa dostal ku kickboxu kde som začal boxovať podľa pravidiel K1, ktoré sú v preferované hlavne v Európe a ide sa podľa nich v trochu upravenej forme aj v sérii Enfusion, kde som získal určite svoj najcennejší titul v kickboxe, pretože som zdolal súpera, ktorý bol trojnásobný víťaz Enfusion Live z predchádzajúcich ročníkov.“

V prípade, že sa Vladovi podarí koncom apríla obhájiť titul v Enfusion, tak o svoj tretí svetový titul bude môcť zabojovať ešte tento rok u našich susedov v českej Plzni kam zavíta séria Enfusion Live 17. novembra.

Vlado Moravčík nebude jediný zástupca z jeho tímu Dracula Gym, ktorý sa na podujatí Enfusion v Žiline predstaví. Druhým zástupcom bude Jozef Janotík, ktorý je majster Slovenska v K1, šampión Euroligy Muaythai IPCC, vicemajster pyramídy super Muaythai Bangkok a svetový šampión WMC -I1. Jeho súperom v Žiline bude bojovník z Čadce Martin Ozánik. „S Martinom sa poznáme z videnia. Je odo mňa starší a ak proti mne zvíťazí tak skončí s kariérou, takže v tom zápase nemá čo stratiť,“ povedal nám Janotík.

Podujatie je v žilinskej Tipsport aréne na programe 28. apríla. Začína o 17:30 a je rozdelené na tri časti (Diamonds Talents, Enfusion Talents a Enfusion Live). Najsledovanejšia  časť podujatia  Enfusion Live, kde bude hlavným bodom programu zápas Vlada Moravčíka štartuje o 21.00 h.