Oproti predošlým dňom nás v Banskej Bystrici a okolí čaká počas nasledujúceho víkendu príjemnejšie počasie. Zamračenú oblohu a dážď môžeme očakávať len v sobotu popoludní. V piatok a najmä v nedeľu však bude obloha jasná až polojasná a teploty vzduchu budú príjemnejšie.

Piatok (15. 11.) zakončí pracovný týždeň v znamení prevažne polojasnej oblohy, z ktorej by počas dňa zapršať nemalo. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 6 až 4 °C do najvyšších denných 12 až 14 stupňov Celzia.

Sobota (16. 11.) prinesie prevažne zamračenú oblohu. Dažďové prehánky môžeme očakávať v popoludňajších hodinách. Fúkať bude južný až juhozápadný vietor v rýchlosti okolo 2 m/s. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 8 až 6 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 11 do 13 stupňov Celzia.

Nedeľa (17. 11.) zakončí týždeň v znamení prevažne jasnej oblohy bez dažďových zrážok. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 7 až 5 °C do najvyšších denných 13 až 15 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.