V uplynulých dňoch sa teploty vzduchu postupne vyšplhali nad nulu a otepľovať sa bude aj počas nasledujúcich troch dní. Zatiaľ čo piatok bude v Banskej Bystrici prevažne zamračený, počas piatka a soboty oblačnosť ustúpi a užijeme si viac slnečných lúčov.

Piatok (19. 2.) prinesie prevažne veľkú oblačnosť, z ktorej môže vo večerných hodinách prameniť aj mierny dážď. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu z denných +1 až +3 večer klesne na -1 až -3 stupne Celzia. Pozor na rannú poľadovicu, pred ktorou vydal Slovenský hydrometeorologický ústav výstrahu 1. stupňa.

Sobota (20. 2.) bude víkendovým dňom s polojasnou oblohou bez zrážok. Spolu so slnečnými lúčmi môžeme očakávať aj mierne oteplenie a teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na +5 až +7 stupňov Celzia. Večer sa ochladí na 0 až -2 °C. Fúkať bude opäť len slabý premenlivý vietor.

Nedeľa (21. 2.) zakončí týždeň v znamení spočiatku jasnej, neskôr polojasnej oblohy, z ktorej pršať ani snežiť počas tohto dňa nebude. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od denných +5 až +7 do nočných +2 až 0 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.