Ani nasledujúce tri dni neprinesú v Banskej Bystrici a okolí letné počasie. Obloha bude naďalej prevažne zamračená a očakávať môžeme viacero prehánok či búrok. Keďže si neužijeme veľa slnečných lúčov, maximálne teplota vzduchu sa mierne vyšplhá nad hranicu 20 stupňov Celzia.

Piatok (19. 6.) sa bude niesť v znamení prevažne úplne zamračenej oblohy, z ktorej by malo pršať najmä zrána, no prehánky môžeme očakávať počas celého dňa. Teplota vzduchu sa z ranných 17 až 15 vyšplhá na najvyšších denných 18 až 20 stupňov Celzia. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor.

Sobota (20. 6.) prinesie opäť zamračenú oblohu s dažďovými zrážkami, ktoré by mal byť najvýraznejšie dopoludnia. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najnižších ranných 16 až 14 do najvyšších denných 18 až 20 °C.

Nedeľa (21. 6.) zakončí týždeň v znamení veľkej oblačnosti s rizikom výskytu prehánok či búrok, pričom pršať by malo najmä ráno. Najnižšia ranná teploty vzduchu bude na úrovni 14 až 12 °C, zatiaľ čo najvyššia denná teploty vzduchu sa bude pohybovať od 20 do 22 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.