Tretí októbrový víkend bude v Banskej Bystrici sprevádzať prevažne zamračená obloha, ktorá sa má vyjasniť až v priebehu nedele. Počítať treba aj s dažďom, a to najmä v sobotu.

Piatok (14. 10.) bude aj naďalej zamračený, pričom od popoludňajších hodín bude pravdepodobnosť úhrnu zrážok zvýšená. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa vyšplhajú na 14 až 16, večer poklesnú na 12 až 10 °C.

Sobota (15. 10.) sa bude v meste pod Urpínom taktiež niesť v duchu prevažne úplne zamračenej oblohy. Pred možnými prehánkami sa treba mať na pozore počas celého dňa. Opäť má fúkať len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 10 až 8 do popoludňajších 14 až 16 stupňov Celzia.

Nedeľa (16. 10.) prinesie postupný ústup oblačnosti. V druhej polovici dňa už má byť obloha polojasná. Pršať tak podľa predbežnej predpovede nebude. Ani v posledný deň v týždni nás silný nárazový vietor nemá potrápiť. Z ranných 11 až 9 sa cez deň oteplí na 16 až 18 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.