Počas nasledujúceho víkendu umocnia v Banskej Bystrici o okolí vianočnú atmosféru snehové vločky, ktoré spadnú z oblohy v najvýraznejšej miere počas piatka a soboty. V nedeľu sa naopak môžu vyskytnúť aj dažďové prehánky. Obloha bude počas týchto troch dní prevažne zamračená a teploty vzduchu sa budú pohybovať okolo hranice 0 °C.

Piatok (13. 12.) prinesie prevažne zamračenú oblohu, z ktorej by malo snežiť najmä v dopoludňajších a večerných hodinách. Fúkať bude južný vietor, ktorý by mal byť v nárazoch silnejší popoludní. Teploty vzduchu sa budú počas celého dňa pohybovať od -1 do +2 stupňov Celzia.

Sobota (14. 12.) bude dňom s prevažne zamračenou oblohou. Snehové prehánky môžeme očakávať najmä v dopoludňajších a podvečerných hodinách. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor a teploty vzduchu sa budú počas celého dňa pohybovať o -1 do +2 stupňov Celzia.

Nedeľa (15. 12.) zakončí týždeň v znamení zvýšenej oblačnosti. Sneženie sa na tento deň nepredpokladá, zatiaľ čo okolo obeda môže mierne pršať. Teploty vzduchu sa budú počas celého dňa pohybovať od -1 do +3 stupne Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.