Počas uplynulých dní nás v meste pod Urpínom potrápili búrky a ďalšiu môžeme očakávať v piatok. Inak sa ale môžeme tešiť na slnečné lúče a príjemné teploty vzduchu.

Piatok (26. 5.) bude od rána zamračený, pričom už v úvode dňa sa môže vyskytnúť úhrn zrážok. Od 11-tej do 19-tej hodiny bude v banskobystrickom okrese platiť výstraha 1. stupňa pred búrkami. Ako uvádza Slovenský hydrometeorologický ústav, v okrese Banská Bystrica je zvýšená pravdepodobnosť výskytu búrok spojených s prudkým lejakom s intenzitou 20 až 30 mm za 30 minút, s nárazmi vetra 18 – 23 m/s a s krúpami. Obloha sa potom k večeru vyjasní. Z ranných 15 až 13 sa počas dňa oteplí na 21 až 23 °C.

Sobota (27. 5.) začne v Banskej Bystrici slnečným ránom, ale oblohu majú okolo poludnia nakrátko zaplniť oblaky. Následne sa opäť vyjasní, a v podvečerných až večerných hodinách tak už bude pekne. Dážď už podľa meteorológov očakávať nemusíme. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 13 až 11 do popoludňajších 21 až 23 stupňov Celzia.

Nedeľa (28. 5.) prinesie prevažne jasnú oblohu bez úhrnu zrážok. Teploty vzduchu sa z ranných 11 až 9 cez deň vyšplhajú na 22 až 24 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.