Počas posledného májového víkendu nás bude v Banskej Bystrici sprevádzať podobné počasie ako v uplynulých dňoch. Užijeme si aj slnečné lúče, ale naďalej sa treba mať na pozore pred prehánkami či búrkami.

Piatok (24. 5.) bude od rána zamračený a daždivý, pričom pršať má najvýdatnejšie dopoludnia a okolo obeda. Až do večerných hodín bude v banskobystrickom okrese platiť výstraha 1. stupňa pred búrkami. K večeru sa však má obloha vyjasniť. Teplota vzduchu cez deň vystúpi maximálne na 18 °C, v noci sa ochladí 10 stupňom Celzia.

Sobota (25. 5.) už prinesie viac slnečných lúčov, ale aj z polojasnej oblohy môže ojedinele spŕchnuť. Oproti piatku bude teplejšie a vzduch sa cez deň zohreje na 20 až 22 stupňov Celzia. Teplota vzduchu po zotmení poklesne na 14 až 12 °C.

Nedeľa (26. 5.) bude v meste pod Urpínom zrána slnečná, ale v druhej polovici dňa môžeme očakávať návrat veľkej oblačnosti. Najmä v druhej polovici dňa by sa podľa predbežnej predpovede mali vyskytnúť prehánky a miestami aj nejaká tá búrka. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 22 až 24 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.