Aj počas posledného júnového víkendu si v Banskej Bystrici užijeme pretrvávajúce slnečné počasie s letnými teplotami vzduchu, ktoré budú atakovať hranicu tridsať stupňov Celzia. Možný je však aj dážď, a to v sobotu.

Piatok (24. 6.) bude v meste pod Urpínom sprevádzať ráno a dopoludnia úplne jasná obloha. V druhej polovici dňa sa oblačnosť zväčší, avšak úhrn zrážok podľa meteorologických modulov očakávať nemusíme. Z ranných 15 až 13 sa cez deň oteplí na 27 až 29 °C.

Sobota (25. 6.) má byť taktiež prevažne slnečná. Oblačnosť sa má zväčšiť prechodne popoludní, kedy treba počítať aj so silnejším nárazovým vetrom a možnými prehánkami. Opäť bude teplo, keď sa teploty vzduchu z ranných 19 až 17 cez deň vyšplhajú na 28 až 30 stupňov Celzia.

Nedeľa (26. 6.) prinesie úplne jasnú, okolo poludnia prechodne polojasnú oblohu. Pršať tak podľa predbežnej predpovede nemá. Z ranných 17 až 15 sa vzduch počas dňa zohreje na 29 až 31 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.