Posledný júlový víkend sa bude niesť v znamení polojasnej až zamračenej oblohy. S búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky. Teploty vzduchu budú v Banskej Bystrici a okolí dosahovať hranicu 30 stupňov Celzia až v nedeľu.

Piatok (26.7.) bude z rána jasný, postupne však bude pribúdať oblačnosť. Najvýraznejšia bude v popoludňajších hodinách, počas ktorých sa vyskytnú dažďové prehánky alebo búrky. Ranné teploty sa budú pohybovať od 14 do 18 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty budú na úrovni 28 až 30 stupňov Celzia.

Sobota (27.7.) prinesie väčšinou zamračenú oblohu, ktorá môže v popoludňajších hodinách priniesť búrky. Fúkať bude premenlivý východný až južný vietor. Najnižšie ranné teploty by nemali klesnúť pod 16°C. Cez deň nás čakajú maximálne teploty od 19 do 26 stupňov Celzia.

Nedeľa (28.7.) so sebou prinesie tak ako v predchádzajúci deň vysokú oblačnosť s prehánkami alebo búrkami. Fúkať bude premenlivý juhovýchodný až južný vietor. Najnižšie ranné teploty budú na úrovni 16 °C, počas dňa sa teplota môže vyšplhať na 30 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.