Uplynulý týždeň priniesol v Banskej Bystrici a okolí oteplenie, ktoré vyvrcholí v sobotu. Počas tohto dňa  budú najvyššie denné teploty vzduchu atakovať hranicu 10 stupňov Celzia, pričom sa môžeme pripraviť aj na dážď. V nedeľu však už teploty vzduchu klesnú a počas vianočného týždňa by sme sa mali dočkať aj sneženia. 

Piatok (20. 12.) bude v znamení polojasnej oblohy. Úhrn dažďových ani snehových zrážok sa pre tento deň nepredpokladá. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor a teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 3 až 1 °C do najvyšších denných 6 až 8 stupňov Celzia.

Sobota (21. 12.) bude dňom s prevažne zamračenou oblohou, z ktorej by malo pršať najmä v ranných až popoludňajších hodinách, ale dažďové prehánky sa môžu vyskytnúť aj večer. Fúkať by mal len slabý premenlivý vietor a teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 5 až 3 °C do najvyšších denných 8 až 10 stupňov Celzia.

Nedeľa (22. 12.) zakončí týždeň v znamení pokračujúcej zvýšenej oblačnosti. Dážď môžeme očakávať v podvečerných hodinách. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni -2 až 0°C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 3 do 5 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.