Zatiaľ čo v piatok a v nedeľu bude obloha nad mestom pod Urpínom prevažne zamračená, v sobotu môžeme očakávať vyjasnenie a viac slnečných lúčov. Podľa meteorologických modulov by malo pršať len ojedinele počas piatka. Maximálne denné teploty vzduchu sa budú pohybovať okolo úrovne 10 °C.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal aj výstrahu 1. stupňa pred vetrom na horách, ktorá bude v banskobystrickom okrese platiť do sobotného rána. Nárazový vietor dosiahne nad pásmom lesa miestami v okrese rýchlosť 30 až 35 m/s.

Piatok (19. 11.) bude aj naďalej prevažne zamračený, pričom počas tohto dňa treba počítať aj s miernymi prehánkami. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu cez deň dosiahnu 7 až 9, v noci klesnú na +6 až +4 °C.

Sobota (20. 11.) prinesie zrána veľkú, no postupne zmenšujúcu sa oblačnosť. Dážď počas tohto dňa očakávať nemusíme. Fúkať má opäť len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najvyšších denných 10 až 12 do nočných +2 až 0 stupňov Celzia.

Nedeľa (21. 11.) zakončí tretí novembrový týždeň v znamení veľkej oblačnosti, z ktorej by úhrn zrážok prameniť nemal. V Banskej Bystrici má opäť fúkať len slabý premenlivý vietor. Z najvyšších denných 7 až 9 sa v noci ochladí na +3 až +1 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.