Zatiaľ čo piatok bude v meste pod Urpínom naďalej slnečný, v sobotu môžeme očakávať návrat zväčšenej oblačnosti a v nedeľu aj úhrn snehových zrážok. Počítať treba s poklesom nočných teplôt vzduchu, keď sa počas najbližších nocí ochladí až k mínus ôsmim stupňom Celzia.

Piatok (3. 12.) bude aj naďalej slnečný, pričom zo zväčša jasnej oblohy pršať ani snežiť nebude. Prevažne severný vietor dosiahne v nárazoch rýchlosť 3 až 9 m/s. Teploty vzduchu z najvyšších denných +1 až +3 v noci klesnú na -6 až -8 °C.

Sobota (4. 12.) sa bude niesť v znamení návratu veľkej oblačnosti, no zo zamračenej oblohy pršať ani snežiť podľa meteorologických modulov počas tohto dňa nebude. Teploty vzduchu cez deň dosiahnu 0 až +2 stupne Celzia. V noci sa ochladí na -5 až -7 °C. Počas soboty bude v banskobystrickom okrese platiť výstraha 1. stupňa pred vetrom na horách, ktorý dosiahne v polohách približne nad úrovňou 1400 m v nárazoch rýchlosť 30 až 37 m/s.

Nedeľa (5. 12.) prinesie nad Banskou Bystricou prevažne úplne zamračenú oblohu. Počas celého dňa treba počítať aj so snehovými prehánkami. Fúkať má len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najvyšších denných 0 až +2 do nočných -1 až -3 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.