Hoci predpoveď z konca minulého týždňa hovorila o daždivom prvom májovom víkende, napokon to vyzerá na celkom príjemné počasie. V závere víkendu však môžu región zasiahnuť búrky.

Piatok (3. 5.) môže v skorých ranných hodinách priniesť prehánky, ale cez deň a večer už pršať nemá. Počas celého dňa bude polooblačno až oblačno. Teplota vzduchu cez deň dosiahne maximálne 21 °C, večer sa ochladí k 14 stupňom Celzia.

Sobota (4. 5.) bude v Banskej Bystrici slnečná, prevažne s polojasnou oblohou a bez dažďa. Cez deň sa oteplí až na 24 °C. Teplota vzduchu večer poklesne na 14 stupňov Celzia.

Nedeľa (5. 5.) bude v meste pod Urpínom spočiatku s polojasnou oblohou, avšak v druhej polovici dňa sa podľa predbežnej predpovede môžu vyskytnúť prehánky či dokonca búrky. Očakávať môžeme dennú teplotu vzduchu do 22 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.