Nasledujúce tri dni sa budú v meste pod Urpínom niesť v znamení premenlivého počasia. Zatiaľ čo piatok bude ešte prevažne slnečný, v sobotu sa oblačnosť zväčší a očakávať môžeme aj dážď. V nedeľu sa zas ochladí v dôsledku silného vetra.

Piatok (11. 6.) bude aj naďalej jasný až polojasný, pričom úhrn zrážok očakávať nemusíme. Fúkať bude južný až juhozápadný vietor, ktorý v nárazoch dosiahne rýchlosť 7 až 10 m/s. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 22 až 24, v noci klesne na 15 až 13 stupňov Celzia.

Sobota (12. 6.) bude víkendovým dňom s veľkou oblačnosťou. Prehánky či búrky môžeme očakávať v podvečerných až večerných hodinách. Prevažne západný vietor bude v nárazoch fúkať rýchlosťou 6 až 10 m/s. Cez deň sa oteplí na 24 až 26 stupňov Celzia. Teplota vzduchu v noci klesne na 13 až 11 °C.

Nedeľa (13. 6.) zakončí týždeň v znamení jasnej až polojasnej oblohy, z ktorej by podľa meteorologických modulov počas tohto dňa pršať nemalo. Potrápi nás silný severný až severozápadný vietor, ktorý bude počas celého dňa v nárazoch fúkať rýchlosťou 7 až 12 m/s. S tým bude súvisieť aj ochladenie. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najvyšších denných 16 až 18 do nočných 11 až 9 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.