Najbližšie tri dni sa budú v Banskej Bystrici niesť v znamení prevažne veľkej oblačnosti. V piatok ešte pršať nebude, no počas víkendu treba počítať už aj s prehánkami. Maximálne denné teploty vzduchu sa budú pohybovať na úrovni 15 °C a vyššie. 

Piatok (21. 5.) bude ešte dopoludnia slnečný, no oblačnosť sa popoludní dňa zväčší a k večeru môžeme očakávať už zamračenú oblohu. Pršať počas tohto dňa podľa meteorologických modulov nebude. Fúkať bude prevažne južný vietor, ktorý v nárazoch dosiahne rýchlosť až 10 m/s. Z denných 16 až 18 sa v noci ochladí na 12 až 10 °C.

Sobota (22. 5.) bude víkendovým dňom s prevažne zamračenou oblohou, z ktorej má pršať v ranných až dopoludňajších hodinách, no prehánky sa môžu miestami vyskytnúť aj v druhej polovici dňa. Južný vietor v bude v nárazoch fúkať rýchlosťou 6 až 11 m/s. Teplota vzduchu z denných 14 až 16 v noci klesne na 9 až 7 stupňov Celzia.

Nedeľa (23. 5.) prinesie cez deň prevažne veľkú oblačnosť. Obloha sa vo večerných hodinách vyjasní. Najmä v prvej polovici dňa môžeme očakávať aj prehánky. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 13 až 15 °C. V noci sa ochladí na 7 až 5 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.