Prvý marcový týždeň zakončia tri dni, ktoré prinesú premenlivé počasie. V piatok môžeme očakávať sneženie a zvýšenú oblačnosť, ktorá však počas soboty a nedele ustúpi. Tomu budú odpovedať aj teploty vzduchu, ktoré budú oproti chladnému piatku cez víkend vyššie. Počas nasledujúcich troch dní by pri tom mal fúkať len slabý premenlivý vietor.

Piatok (6. 3.) bude v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej by malo počas celého dňa snežiť, pri čom v popoludňajších hodinách sa k snehovým zrážkam môže pripojiť aj dážď. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor a teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 0 až -2 °C do najvyšších denných 2 až 4 stupňov Celzia.

Sobota (7. 3.) prinesie ústup oblačnosti a z prevažne jasnej až polojasnej oblohy by počas celého dňa zrážky spadnúť nemali. Fúkať bude severozápadný vietor v rýchlosti okolo 2 m/s. Oproti piatku sa oteplí a teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 0 až -2 °C do najvyšších denných 6 až 8 stupňov Celzia.

Nedeľa (8. 3.) zakončí prvý marcový týždeň v znamení prevažne polojasnej oblohy, pri čom úhrn dažďových či snehových zrážok sa podľa meteorologických modulov nepredpokladá. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 0 až -2 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 6 do 8 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.