Nasledujúce tri dni sa budú v Banskej Bystrici niesť v znamení premenlivého počasia. V piatok bude obloha ešte zamračená a potrápi nás aj dážď. Počas soboty a nedele si zas užijeme slnečné lúče. 

Piatok (7. 5.) bude v meste pod Urpínom prevažne zamračený, pričom počas dňa môžeme očakávať aj prehánky. Obloha sa vyjasní až vo večerných hodinách. Fúkať bude prevažne južný vietor, ktorý v nárazoch dosiahne rýchlosť 8 až 10 m/s. Z denných 12 až 14 sa v noci ochladí na 2 až 0 °C.

Sobota (8. 5.) prinesie chladné ráno. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu 1. stupňa pred nízkymi teplotami, ktoré v okrese klesnú v skorých ranných hodinách na 0 až -2 °C. Teplota vzduchu sa následne cez deň vyšplhá na 12 až 14 a v noci klesne na 3 až 1 stupeň Celzia. Obloha bude prevažne jasná až polojasná. Dážď počas tohto dňa očakávať nemusíme. Západný vietor bude v nárazoch fúkať rýchlosťou okolo 8 m/s.

Nedeľa (9. 5.) zakončí prvý májový týždeň v znamení prevažne jasnej oblohy bez úhrnu dažďových zrážok. Popri slnečných lúčoch si cez deň užijeme aj príjemných 16 až 18 stupňov Celzia. Teplota vzduchu v noci klesne na 4 až 2 °C. Fúkať bude južný až juhozápadný vietor, ktorý v nárazoch dosiahne rýchlosť 8 až 10 m/s.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.