Podľa meteorologických modulov môžeme aj počas najbližších dní očakávať prehánky a búrky. Daždivá má byť najmä sobota, ktorá prinesie v Banskej Bystrici veľkú oblačnosť a mierne ochladenie.

Piatok (16. 7.) bude aj naďalej prevažne polojasný, pričom pršať by počas tohto dňa nemalo. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 28 až 30 °C. V noci sa ochladí na 20 až 18 stupňov Celzia.

Sobota (17. 7.) prinesie zväčšenie oblačnosti a dážď. Najmä v ranných a podvečerných hodinách môžeme očakávať aj búrky. Severný až severovýchodný vietor bude v nárazoch fúkať rýchlosťou 7 až 12 m/s. Teplota vzduchu z maximálnych denných 24 až 26 v noci klesne na 18 až 16 °C.

Nedeľa (18. 7.) zakončí týždeň v znamení spočiatku jasnej oblohy. Popoludní sa však oblačnosť zväčší. Práve v popoludňajších hodinách treba počítať aj s prehánkami či búrkami. Obloha by sa mala k večeru opäť vyjasniť. Severný vietor zafúka popoludní v nárazoch rýchlosťou až 8 m/s. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najvyšších denných 28 až 30 do nočných 19 až 17 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.