Oproti predošlým horúcim dňom sa v Banskej Bystrici počas nasledujúceho víkendu mierne ochladí. Najvyššie denné teploty vzduchu by sa nemali vyšplhať nad hranicu 30 °C. Prehánky či búrky môžeme očakávať najmä v sobotu.

Piatok (25. 6.) bude aj naďalej prevažne slnečný. Z jasnej až polojasnej oblohy by podľa meteorologických modulov počas tohto dňa pršať nemalo. Prevažne severozápadný vietor bude popoludní v nárazoch fúkať rýchlosťou 4 až 7 m/s. Teplota vzduchu cez deň dosiahne 27 až 29 °C. V noci sa ochladí na 16 až 14 stupňov Celzia.

Sobota (26. 6.) bude víkendovým dňom so spočiatku zamračenou oblohou. V skorých ranných až dopoludňajších hodinách môžeme očakávať aj prehánky či búrky. Oblačnosť sa v druhej polovici dňa zmenší. Severný až severovýchodný vietor bude v nárazoch fúkať rýchlosťou 7 až 10 m/s. Z najvyšších denných 23 až 25 sa v noci ochladí na 15 až 13 °C.

Nedeľa (27. 6.) prinesie prevažne jasnú oblohu, z ktorej by počas tohto dňa pršať nemalo. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najvyšších denných 25 až 27 do nočných 16 až 14 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.