Zatiaľ čo v piatok cez deň bude oblačnosť ešte zväčšená, počas soboty a nedele si v Banskej Bystrici a okolí užijeme slnečné lúče. Snežiť bude len minimálne a ojedinele. Od piatka do nedele bude mrznúť a teploty vzduchu klesnú v nočných hodinách až na -12 stupňov Celzia.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu 2. stupňa kvôli mimoriadne nízkym teplotám, ktoré v okrese môžu miestami a ojedinele dosiahnuť počas noci z piatka na sobotu až ku -23 stupňom Celzia.

SHMÚ varuje aj pred silným vetrom na horách, ktorý môže počas piatka a soboty dosiahnuť v nárazoch rýchlosť až 35 m/s.

Takisto sa v okrese Banská Bystrica miestami očakáva tvorba snehových jazykov a ojedinele aj závejov. Výstraha 1. stupňa pred týmto javom platí až do noci zo soboty na nedeľu.

Piatok (12. 2.) prinesie ráno a večer malú, cez deň zväčšenú oblačnosť. Podľa meteorologických modulov by malo v popoludňajších hodinách aj mierne snežiť. Fúkať bude severný vietor, ktorý môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 10 m/s. Z denných -8 až -6 sa večer ochladí na -12 až -14 stupňov Celzia.

Sobota (13. 2.) bude víkendovým dňom so spočiatku úplne jasnou, neskôr polojasnou oblohou. Z nej má k večeru aj mierne snežiť. Severný vietor môže popoludní dosiahnuť v nárazoch rýchlosť až 8 m/s. Teplota vzduchu z denných -4 až -2 večer klesne na -8 až -10 °C.

Nedeľa (14. 2.) zakončí týždeň v znamení prevažne jasnej oblohy bez úhrnu snehových zrážok. Fúkať bude už len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od denných -4 až -2 do nočných -10 až -12 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.