Víkendové dni sa budú v Banskej Bystrici a okolí niesť v znamení striedavej oblačnosti. Najvyššie teploty budú atakovať hranicu 30 stupňov Celzia. Výraznejšie prehánky či búrky sa vyskytnú len zriedka.

Piatok (23.8.) bude v znamení spočiatku zamračenej oblohy, ktorá sa k večeru vyjasní. Zrážky môžeme očakávať v skorých ranných hodinách. Najnižšie ranné teploty budú na úrovni 17 až 19 °C, zatiaľ čo cez deň sa budú maximálne teploty pohybovať od 24 do 26 stupňov Celzia.

Sobota (24.8.) bude spočiatku zamračená, k večeru s polojasnou oblohou. Dážď môže zasiahnuť región v popoludňajších hodinách. Fúkať bude iba slabý premenlivý vietor. Najnižšie ranné teploty sa budú pohybovať od 17 do 19 °C a cez deň môžeme očakávať hodnoty dosahujúce 26 až 28 stupňov Celzia.

Nedeľa (25.8.) zakončí víkend v znamení spočiatku jasnej, neskôr polojasnej oblohy. Prípadné prehánky sa môžu vyskytnúť v podvečerných hodinách. Najnižšie ranné teploty sa budú pohybovať od 16 do 18 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty stúpnu na 27 až 28 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.