Banská Bystrica sa v uplynulých dňoch dočkala snehovej nádielky a aspoň mierne sneženie môžeme očakávať aj počas nasledujúceho víkendu. Najbližšie dni budú mrazivé a teplota vzduchu môže v nočných hodinách klesnúť až k hranici -10 °C. Oblačnosť bude premenlivá, slnečná bude najmä nedeľa.

Piatok (15. 1.) bude spočiatku slnečný, no oblačnosť sa od poludnia zväčší a popoludní môže aj mierne snežiť. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných -7 do denných -2 °C. SHMÚ vydal na tento deň pre banskobystrický okres výstrahu 1. stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi.

Sobota (16. 1.) bude víkendovým dňom s ráno a večer malou, cez deň zväčšenou oblačnosťou. Najmä popoludní môžeme očakávať aj snehové prehánky. Severný vietor môže v druhej polovici dňa fúkať v nárazoch rýchlosťou až 8 m/s. Z ranných -8 až -10 sa cez deň oteplí na -5 až -3 stupne Celzia.

Nedeľa (17. 1.) zakončí týždeň v znamení prevažne úplne jasnej oblohy, z ktorej môže v ranných hodinách aj mierne snežiť. Teplota vzduchu sa z ranných -8 až -10 cez deň vyšplhá len na -6 až -4 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.