Prvý októbrový víkend sa bude Banskej Bystrici a okolí niesť v znamení typického jesenného počasia. Teploty vzduchu budú postupne klesať a cez deň sa budú pohybovať okolo hranice 10 stupňov Celzia. Dážď môžeme počas celého dňa očakávať v sobotu.

Piatok (4.10.) zakončí pracovný týždeň v znamení spočiatku jasnej, neskôr polojasnej oblohy. Prehánky či búrky sa v tento deň podľa meteorologických modulov nepredpokladajú. Najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 12 do 14 stupňov Celzia.

Sobota (5.10.) prinesie prevažne zamračenú oblohu a počas celého dňa môžeme očakávať neustály dážď. Najnižšie ranné teploty budú na úrovni 8 až 6 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 9 do 11 stupňov Celzia,

Nedeľa (6.10) zakončí víkend v znamení prevažne jasnej oblohy, z ktorej sa úhrn dažďových zrážok nepredpokladá. Vietor bude popoludní v nárazoch dosahovať rýchlosť 4 až 9 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 7 až 5 °C do najvyšších denných 9 až 11 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.