Tak ako v predošlé dni, aj najbližší víkend bude v Banskej Bystrici sprevádzať premenlivá, prevažne veľká oblačnosť a, vzhľadom na ročné obdobie, vysoké teploty vzduchu. Počítať musíme aj dažďom.

Piatok (6. 1.) začne pri +2 stupňoch Celzia. Počas celého dňa môžeme očakávať prevažne veľkú oblačnosť, z ktorej môže prameniť úhrn dažďových zrážok v podvečerných až neskorých večerných hodinách. Vo štvrtok nás v meste pod Urpínom trochu prefúklo, no v piatok nás už silnejší nárazový vietor nepotrápi. Teploty vzduchu sa cez deň vyšplhajú na +6 až +8 °C. Ak sa vydáte na rannú sviatočnú turistiku, tak si dajte pozor na silný vietor, keďže v banskobystrickom okrese bude platiť do 6.00 h výstraha 2. stupňa a do 9.00 h výstraha 1. stupňa pred vetrom na horách.

Sobota (7. 1.) prinesie premenlivú oblačnosť, takže si užijeme aj slnečné lúče. Pršať podľa meteorologických modelov nebude. Opäť bude teplo, keď sa vzduch z ranných +3 až +1 počas dňa zohreje na +7 až +9 stupňov Celzia. Opäť má fúkať len slabý premenlivý vietor.

Nedeľa (8. 1.) zakončí prvý týždeň roka 2023 v znamení zamračenej oblohy. S dažďovými prehánkami treba v Banskej Bystrici rátať počas celého dňa. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných +2 až 0 do popoludňajších +5 až +7 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.