Počas vianočného víkendu nás bude v Banskej Bystrici sprevádzať premenlivé počasie. Zatiaľ čo počas piatka a v sobotu dopoludnia bude obloha zamračená a bude z nej aj pršať, tak od popoludnia Štedrého dňa sa vyjasní, a po zvyšok víkendu si tak užijeme aj slnečné lúče. 

Piatok (23. 12.) bude od rána hmlistý a zamračený. Počas celého dňa treba počítať s dažďovými prehánkami, pričom najvýraznejšie má pršať počas noci z piatka na sobotu. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných +3 do popoludňajších +5 °C. Do 10.00 h bude v banskobystrickom okrese platiť výstraha 1. stupňa pred poľadovicou, ktorej tvorba sa očakáva ojedinele. Najmä vodiči sa musia mať na pozore aj pred hmlou, keďže meteorológovia očakávajú v okrese ojedinele výskyt hmiel s dohľadnosťou 50 až 200 metrov. Výstraha 1. stupňa pred hmlou bude platiť do 18.00 h.

Sobota (24. 12.) bude spočiatku taktiež zamračená, no popoludní sa obloha vyjasní. Pršať má najmä v skorých ranných hodinách, ale prehánky sa môžu v meste pod Urpínom vyskytnúť aj počas dňa. Na Štedrý deň môžeme očakávať teploty vzduchu pohybujúce sa od ranných +1 do popoludňajších +6 až +8 stupňov Celzia. SHMÚ vydal aj výstrahu 1. stupňa pred vetrom na horách, ktorá bude platiť do 15.00 h.

Nedeľa (25. 12.) prinesie jasnú až polojasnú oblohu, z ktorej pršať ani snežiť nemá. Na prvý sviatok vianočný sa z ranných 0 počas dňa oteplí na +5 až +7 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.