V posledných dňoch úraduje v Banskej Bystrici naplno slnečné a horúce počasie. Očakávané ochladenie by malo prísť práve cez víkend. Maximálne denné teploty však výrazne pod hranicu 30 stupňov Celzia neklesnú. 

Piatok (27.6.) odštartuje víkend v znamení návratu oblačnosti, ktorá bude výraznejšia už v dopoludňajších, ale najmä v popoludňajších hodinách, počas ktorých môžu spadnúť aj mierne dažďové zrážky. Teplota vzduchu v skorých ranných hodinách klesne na 17 °C a postupne sa bude zvyšovať na príjemných poludňajších 25 stupňov Celzia.

Sobota (28.6.) bude signalizovať opätovné zvýšenie teploty vzduchu v nasledujúcich dňoch. Oblačnosť oproti piatku ustúpi a obloha bude prevažne jasná, miestami polojasná a bez dažďových zrážok. Najnižšia ranná teplota sa bude pohybovať od 14 do 16 stupňov Celzia, zatiaľ čo najvyššia denná teplota by nemala prekročiť 27 °C.

Nedeľa (29.6.) zakončí víkend v znamení návratu horúceho a slnečného počasia. Oblaky na jasnej oblohe prakticky neuvidíme, s čím logicky súvisí absencia akýchkoľvek zrážok. Teplota dosiahne v skorých ranných hodinách úroveň 15 °C a cez deň sa môže vyšplhať až cez hranicu 30 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.