Víkendové dni sa v rámci počasia nebudú v Banskej Bystrici a okolí príliš líšiť od predošlých dní. Teploty budú presahovať 20 °C a z miestami zamračenej oblohy môžeme očakávať aj úhrn dažďových zrážok. Vylúčené nie sú ani búrky. Najchladnejšie bude v piatok, zatiaľ čo sobota a nedeľa už budú naznačovať oteplenie, ktoré príde na začiatku budúceho týždňa.

Piatok (16.8.) bude v znamení spočiatku prevažne zamračenej oblohy, ktorá sa k večeru vyjasní. V popoludňajších až podvečerných hodinách nie sú vylúčené ani prehánky či búrky. Fúkať bude prevažne južný vietor rýchlosťou 2 m/s. Najnižšie ranné teploty sa budú pohybovať od 10 do 12 °C, zatiaľ čo cez deň môžeme očakávať maximálne teploty na úrovni 20 až 22 stupňov Celzia.

Sobota (17.8.) bude spočiatku s jasnou oblohou, na ktorej sa postupne objaví viac oblakov. Pravdepodobnosť prehánok, alebo búrok je pre tento deň na nízkej úrovni. Fúkať bude iba slabý premenlivý vietor. Najnižšie ranné teploty dosiahnu hodnoty 10 až 12 °C, pričom cez deň môžeme očakávať najvyššie teploty na úrovni 22 až 24 stupňov Celzia.

Nedeľa (18.8.) zakončí víkend i týždeň v znamení spočiatku polojasnej, neskôr jasnej oblohy, z ktorej by zapršať nemalo. Nedeľa by mala byť z celého víkendu najteplejším dňom. Najnižšie ranné teploty sa budú pohybovať od 12 do 14 °C, zatiaľ čo cez deň dosiahnu najvyššie teploty úroveň 23 až 25 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.