Víkend pred prázdninami prinesie v Banskej Bystrici a okolí čo sa týka počasia tri odlišné dni, pri čom teploty vzduchu sa budú ku konci víkendu zvyšovať. Zatiaľ čo v piatok môžeme očakávať snehovú nádielku, nedeľa bude patriť dažďu. Oblačnosť bude počas nasledujúcich troch dní prevažne zvýšená.

Piatok (21. 2.) bude v znamení zvýšenej oblačnosti, ktorá počas dňa prinesie aj snehové prehánky, ktoré by mali byť výraznejšie dopoludnia. Fúkať bude prevažne severozápadný vietor v rýchlosti okolo 3 m/s, v nárazoch 4 až 9 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných -1 až -3 °C do najvyšších denných 3 až 5 stupňov Celzia.

Sobota (22. 2.) bude dňom s prevažne polojasnou oblohou, z ktorej by počas celého dňa nemalo pršať ani snežiť. Fúkať bude prevažne južný vietor v rýchlosti okolo 2 m/s. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni -3 až -5 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty vzduchu sa budú pohybovať od 3 do 5 stupňov Celzia.

Nedeľa (23. 2.) zakončí týždeň v znamení prevažne úplne zamračenej oblohy, pri čom počas celého dňa môžeme očakávať dážď, ktorý bude najvýraznejší v podvečerných hodinách. Fúkať bude prevažne južný vietor v rýchlosti okolo 3 m/s a teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 2 až 0 °C do najvyšších denných 8 až 10 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.