Posledný aprílový víkend bude v Banskej Bystrici sprevádzať premenlivé počasie, keď si užijeme slnečné lúče, ale aj nás potrápi dážď.

Piatok (28. 4.) začne poriadne chladným ránom, keď teploty vzduchu poklesnú na +2 až 0 °C, pričom vo vyšších polohách treba počítať s prízemným mrazom, pred ktorým vydal SHMÚ výstrahu 1. stupňa aj pre banskobystrický okres. Počas dňa sa potom oteplí na 14 až 16 stupňov Celzia. Ráno bude ešte slnečné, ale oblačnosť sa bude postupne zväčšovať. Úhrn zrážok však ešte očakávať nemusíme. Prevažne južný vietor zafúka silnejšie popoludní, a to v nárazoch rýchlosťou okolo 8 m/s.

Sobota (29. 4.) bude zamračená a upršaná. Pršať má už od skorých ranných hodín až do večera. Pri slabom premenlivom vetre sa teploty vzduchu z ranných 8 až 6 počas dňa vyšplhajú na 12 až 14 °C.

Nedeľa (30. 4.) prinesie už menej oblakov. Obloha bude polojasná a slnečné lúče zohrejú vzduch z ranných 6 až 4 na popoludňajších 16 až 18 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.