Počas najbližších troch dní môžeme v Banskej Bystrici očakávať premenlivú oblačnosť, ktorá prinesie sneženie od piatka do sobotných popoludňajších hodín. Teploty vzduchu sa budú pohybovať prevažne pod nulou, pričom počas nasledujúcich nocí klesnú v meste pod Urpínom na -8 až -10 stupňov Celzia.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal meteorologické výstrahy aj pre banskobystrický okres. Od piatka 10.00 h bude do soboty 18.00 h platiť výstraha 1. stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi. Počas piatka aj soboty bude taktiež platiť výstraha 1. stupňa pred vetrom na horách, ktorý dosiahne v okrese nad pásmom lesa miestami rýchlosť 30 až 37 m/s. Na noc zo soboty na nedeľu zas SHMÚ vydal výstrahu 1. stupňa pred nízkymi teplotami vzduchu, ktoré ojedinele v banskobystrickom okrese klesnú na -15 až -18 °C.

Piatok (21. 1.) sa bude aj naďalej niesť v znamení premenlivej, prevažne zväčšenej oblačnosti. Sneženie môžeme očakávať počas celého dňa. Severozápadný vietor dosiahne v nárazoch rýchlosť 8 až 10 m/s. Z denných -3 až -1 sa v noci ochladí až k -8 stupňom Celzia.

Sobota (22. 1.) prinesie zrána zväčšenú, od poludnia už malú oblačnosť. Snežiť má najmä ráno, ale mierne aj v popoludňajších hodinách. Severný až severovýchodný vietor zafúka silnejšie okolo poludnia, kedy dosiahne v nárazoch rýchlosť 7 až 9 m/s. Teploty vzduchu cez deň dosiahnu -3 až -1, v noci klesnú k -9 °C.

Nedeľa (23. 1.) už podľa predbežnej predpovede úhrn snehových zrážok neprinesie. Počas posledného dňa v týždni bude polooblačno. Severný vietor zafúka večer v nárazoch rýchlosťou až 8 m/s. Teploty vzduchu sa cez deň vyšplhajú na -3 až -1 °C. V noci sa ochladí na -8 až -10 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.