Nasledujúci víkend prinesie v meste pod Urpínom, čo sa týka počasia, tri rozdielne dni. Zatiaľ čo v piatok si užijeme veľa slnečných lúčov, v sobotu môžeme očakávať búrky. V nedeľu sa zas v dôsledku silného vetra ochladí.

Piatok (10. 7.) bude v meste pod Urpínom slnečný. Obloha bude počas celého dňa prevažne jasná a úhrn zrážok sa nepredpokladá. Fúkať bude prevažne južný vietor, ktorý môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 12 m/s. Teplota vzduchu stúpne z ranných 15 na maximálnych denných 30 °C.

Sobota (11. 7.) bude dňom s prevažne zamračenou oblohou a v popoludňajších až večerných hodinách môžeme očakávať aj prehánky či búrky. SHMÚ vydal aj výstrahu 1. stupňa pred búrkami pre okres Banská Bystrica. Severný vietor môže dosiahnuť nárazovú rýchlosť až 14 m/s a teplota vzduchu sa bude pohybovať od najnižších ranných 17 do najvyšších denných 28 stupňov Celzia.

Nedeľa (12. 7.) zakončí týždeň v znamení cez deň zamračenej, k večeru vyjasnenej oblohy, z ktorej by však podľa meteorologických modulov pršať nemalo. Počas celého dňa bude fúkať silný severný vietor, ktorý spôsobí ochladenie a teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných 12 do denných 20 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.