Počasie v Banskej Bystrici a okolí bude mať počas nasledujúceho víkendu dve tváre. Zatiaľ čo počas piatka a soboty môžeme očakávať prevažne jasnú oblohu a veľa slnka, v nedeľu nás podľa meteorologických modulov čaká veľká oblačnosť a dážď.

Piatok (21. 8.) prinesie v meste pod Urpínom veľa slnka a prevažne úplne jasnú oblohu bez zrážok. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor a teplota vzduchu sa bude pohybovať od najnižších ranných 15 až 13 °C do najvyšších denných 26 až 28 stupňov Celzia.

Sobota (22. 8.) bude slnečným víkendovým dňom s prevažne minimálnou oblačnosťou, ktorá sa zväčší až vo večerných hodinách. Fúkať bude opäť len slabý premenlivý vietor. Z ranných 16 až 14 sa cez deň oteplí na 27 až 29 °C

Nedeľa (23. 8.) zakončí týždeň v znamení prevažne zamračenej oblohy, pričom počas dňa môžeme očakávať aj prehánky či búrky. Severný vietor môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 10 m/s. Teplota vzduchu sa z ranných 18 až 16 °C cez deň vyšplhá na 24 až 26 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.