Najbližšie tri dni sa budú v Banskej Bystrici niesť v znamení premenlivého počasia. Zatiaľ čo v piatok a v nedeľu nás potrápia búrky, sobota bude slnečná. Najvyššie denné teploty vzduchu klesnú pod tridsiatku.

Piatok (9. 7.) prinesie postupné zväčšenie oblačnosti. V popoludňajších až podvečerných hodinách môžeme očakávať aj silné búrky, neskôr prehánky. Fúkať bude prevažne južný vietor, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť 8 až 10 m/s. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 27 až 29, v noci klesne na 17 až 15 °C. Počas tohto dňa platí na celom Slovensku výstraha 1. stupňa pred búrkami.

Sobota (10. 7.) bude slnečným víkendovým dňom s prevažne jasnou oblohou, z ktorej podľa meteorologických modulov pršať nebude. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najvyšších denných 26 až 28 do nočných 18 až 16 stupňov Celzia.

Nedeľa (11. 7.) zakončí týždeň v znamení zrána malej, neskôr zväčšenej oblačnosti, z ktorej majú v podvečerných až večerných hodinách prameniť prehánky či búrky. Fúkať bude opäť len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu cez deň dosiahne 26 až 28 stupňov Celzia. V noci sa ochladí na 18 až 16 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.