Podobne ako štvrtok, aj nasledujúce dni sa budú v Banskej Bystrici niesť v znamení veľkej oblačnosti a prehánok. Najviac upršaným dňom bude nedeľa. Napriek tomu bude pomerne teplo a najvyššie denné teploty vzduchu budú atakovať hranicu 20 stupňov Celzia.

Piatok (30. 4.) prinesie prevažne zamračenú oblohu, z ktorej má podľa meteorologických modulov pršať najmä ráno a dopoludnia. Obloha sa v podvečerných hodinách vyjasní. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu z denných 17 až 19 v noci klesne na 10 až 8 °C.

Sobota (1. 5.) bude prvým májovým dňom s prevažne veľkou oblačnosťou. Počas dňa nás potrápi aj viacero prehánok. Fúkať bude opäť len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu cez deň dosiahne 18 až 20 stupňov Celzia. V noci sa ochladí na 11 až 9 °C.

Nedeľa (2. 5.) zakončí týždeň v znamení zamračenej oblohy, z ktorej má výdatne pršať počas celého dňa. Potrápi nás aj južný až juhozápadný vietor, ktorý bude v nárazoch fúkať rýchlosťou 12 až 14 m/s. Z denných 16 až 18 sa v noci ochladí 8 až 6 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.