Nasledujúce tri dni sa budú v Banskej Bystrici a okolí niesť v znamení premenlivého počasia. Zväčšenú oblačnosť a prehánky či búrky môžeme očakávať najmä v sobotu, zatiaľ čo nedeľa by mala byť slnečným s dňom s príjemnou teplotou vzduchu. Tá by počas víkendu nemala prekročiť tridsiatku.

Piatok (14. 8.) bude spočiatku slnečný, no oblačnosť by sa mala zväčšiť popoludní, kedy môže mesto pod Urpínom zasiahnuť aj mierna prehánka. Z ranných 18 až 16 sa cez deň oteplí na 25 až 27 stupňov Celzia.

Sobota (15. 8.) bude víkendovým dňom s prevažne zamračenou oblohou, ktorá by sa mala vyjasniť až večer. Prehánky či búrky môžeme očakávať najmä popoludní a teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných 16 až 14 do denných 24 až 26 °C.

Nedeľa (16. 8.) zakončí týždeň v znamení prevažne jasnej až polojasnej oblohy. Vo večerných hodinách nie je síce vylúčený úhrn zrážok, no pršať by malo len miestami a slabo. Teplota vzduchu sa z ranných 16 až 14 °C vyšplhá na denných 23 až 25 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.