Oproti predošlým dňom s prevažne úplne jasnou oblohou môžeme počas nasledujúcich troch dní očakávať viac oblakov, pričom v sobotu by podľa meteorologických modulov malo aj pršať. Najvyššie denné teploty vzduchu sa budú držať tesne pod hranicou 20 stupňov Celzia.

Piatok (24. 4.) bude dňom so spočiatku malou, no postupne zväčšujúcou sa oblačnosťou. Tá by však úhrn dažďových zrážok priniesť nemala. Fúkať bude prevažne juhozápadný vietor, ktorý môže počas dňa dosiahnuť v nárazoch rýchlosť až 11 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 7 až 5 °C do najvyšších denných 18 až 20 stupňov Celzia.

Sobota (25. 4.) prinesie spočiatku väčšiu oblačnosť a v ranných hodinách môžeme očakávať aj dažďové prehánky. Obloha sa však postupne počas dňa vyjasní.  Fúkať bude aj silnejší severný vietor, ktorý môže počas dňa dosiahnuť nárazovú rýchlosť až 14 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od najnižších ranných 8 až 6 °C do najvyšších denných 14 až 16 stupňov Celzia.

Nedeľa (26. 4.) zakončí týždeň v znamení prevažne polojasnej oblohy bez zrážok, pričom zväčšenú oblačnosť môžeme očakávať okolo poludnia. Fúkať bude prevažne severozápadný vietor, ktorý môže počas dňa dosiahnuť v nárazoch rýchlosť až 10 m/s. Najnižšie ranné teploty vzduchu budú na úrovni 4 až 2 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty sa budú pohybovať od 15 do 17 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.