Druhý marcový víkend sa bude v Banskej Bystrici niesť v znamení prevažne veľkej oblačnosti. Z nej bude prameniť aj úhrn dažďových či snehových zrážok. Oproti predošlým dňom sa mierne oteplí a denné teploty vzduchu sa priblížia k hranici 10 °C.

Piatok (12. 3.) prinesie prevažne veľkú oblačnosť. V skorých ranných hodinách môžeme očakávať sneženie, ktoré s oteplením vystrieda počas dňa dážď. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Z denných +6 až +8 sa v noci ochladí na 0 až -2 °C. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre banskobystrický okres výstrahu 1. stupňa pred rannou poľadovicou, vetrom na horách, či ojedinelou tvorbou snehových jazykov.

Sobota (13. 3.) bude víkendovým dňom s prevažne zamračenou oblohou, z ktorej môže v dopoludňajších hodinách striedavo pršať aj snežiť. Dažďové prehánky sa očakávajú aj v neskorých večerných hodinách. Fúkať bude juhozápadný vietor, ktorý môže počas dňa v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 8 až 10 m/s. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na +8 až +10, v noci klesne na +2 až 0 °C. SHMÚ vydal na tento deň pre banskobystrický okres výstrahu 1. stupňa pred silným vetrom na horách.

Nedeľa (14. 3.) zakončí týždeň v znamení prevažne zamračenej oblohy, pričom očakávať môžeme aj dažďové prehánky. Teplota vzduchu cez deň dosiahne +7 až +9 stupňov Celzia. V noci sa ochladí na +2 až 0 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.