Druhý februárový víkend sa bude v meste pod Urpínom niesť v znamení postupného oteplenia, keď tuhé nočné mrazy pomaly pominú. Očakávať môžeme premenlivú oblačnosť bez výdatnejšieho úhrnu zrážok.

Piatok (10. 2.) začne v Banskej Bystrici pri -10 °C a jasnej oblohe. V druhej polovici dňa pribudne oblačnosti a teploty vzduchu sa popoludní vyšplhajú na -2 až 0 °C. Úhrn zrážok očakávať nemusíme a nepotrápi nás ani silnejší nárazový vietor. Do 10.00 h bude platiť výstraha 1. stupňa pred nízkymi teplotami vzduchu, ktoré môžu v banskobystrickom okrese ojedinele klesnúť na -16 až -18 °C.

Sobota (11. 2.) bude oblačná až zamračená. Popoludní a večer treba počítať aj s miernymi snehovými či dažďovými prehánkami. Opäť má fúkať len slabý premenlivý vietor. Mierne sa oteplí, keď sa teploty vzduchu budú pohybovať od ranných -6 až -8 do popoludňajších +1 až +3 stupňov Celzia.

Nedeľa (12. 2.) bude v meste pod Urpínom spočiatku slnečná, avšak oblačnosť sa má v druhej polovici dňa zväčšiť. Pršať ani snežiť nemá. Opäť bude o čosi teplejšie, keď sa vzduch z ranných -1 až -3 počas dňa zohreje na +3 až +5 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.