Zatiaľ čo piatok bude ešte v Banskej Bystrici, podobne ako predošlé dni, slnečný a horúci, tak počas soboty a nedele môžeme očakávať úhrn zrážok aj pokles maximálnych denných teplôt vzduchu.

Piatok (30. 7.) bude dňom so spočiatku jasnou oblohou, na ktorej predpoludním pribudnú oblaky. Vo večerných hodinách sa má opäť vyjasniť. Dážď počas tohto dňa očakávať nemusíme. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 28 až 30 °C. V noci sa ochladí na 19 až 17 stupňov Celzia.

Sobota (31. 7.) začne ránom s veľkou oblačnosťou s prehánkami a búrkami. Obloha sa v druhej polovici dňa vyjasní. Fúkať bude opäť len slabý premenlivý vietor. Oproti predošlým dňom sa mierne ochladí. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najvyšších denných 24 až 26 do nočných 18 až 16 °C.

Nedeľa (1. 8.) otvorí mesiac august v znamení prevažne zamračenej oblohy. Počas celého dňa treba počítať aj s dažďom a búrkami. Teplota vzduchu cez deň stúpne ku 25 až 27 stupňom Celzia. V noci sa ochladí na 17 až 15 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.