Zatiaľ čo v piatok môžeme v Banskej Bystrici očakávať zamračenú oblohu a dážď, počas soboty a nedele bude jasno až polojasno. Zatiaľ čo denné teploty vzduchu budú vzhľadom na ročné obdobie pomerne príjemné, noci budú počas druhého februárového víkendu chladnejšie. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal aj dve výstrahy.

Piatok (11. 2.) prinesie postupné zväčšenie oblačnosti, pričom v druhej polovici dňa, najmä popoludní, bude v meste pod Urpínom zo zamračenej oblohy pršať. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa cez deň vyšplhajú na +4 až +6, v noci klesnú na -1 až -3 °C. Do 18.00 h platí v banskobystrickom okrese výstraha 1. stupňa pred vetrom na horách, ktorý miestami nad pásmom lesa dosiahne v nárazoch rýchlosť 30 až 37 m/s. SHMÚ vydal aj výstrahu 1. stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi, ktorých tvorba sa v okrese očakáva ojedinele od piatkových podvečerných do sobotných skorých ranných hodín.

Sobota (12. 2.) bude slnečná. Zo zväčša jasnej, popoludní polojasnej oblohy pršať ani snežiť nebude. Fúkať má opäť len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od denných +3 až +5 do nočných -4 až -6 stupňov Celzia.

Nedeľa (13. 2.) má byť taktiež slnečná, pričom úhrn zrážok podľa meteorologických modulov očakávať nemusíme. Ani počas tohto dňa nás silnejší nárazový vietor nepotrápi. Z denných +2 až +4 sa v noci ochladí na -3 až -5 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.