Posledný augustový víkend sa bude v Banskej Bystrici a okolí niesť v znamení prevažne jasnej až polojasnej oblohy. Zväčšenú oblačnosť však môžeme očakávať od sobotných večerných hodín až do nedeľného rána, kedy by podľa meteorologických modulov mali región zasiahnuť prehánky či búrky.

 

Piatok (28. 8.) bude sprevádzať príjemné slnečné počasie. Obloha bude jasná až polojasná a bez zrážok. Južný vietor môže popoludní dosiahnuť nárazovú rýchlosť až 12 m/s. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných 12 až 10 °C do najvyšších denných 23 až 25 stupňov Celzia.

Sobota (29. 8.) bude patriť Oslavám 76. výročia SNP a tento deň bude s malou, ráno a večer prechodne zväčšenou oblačnosťou. Tá by mala priniesť v nočných hodinách aj prehánky či búrky. Južný vietor môže v nárazoch fúkať rýchlosťou až 10 m/s. Z ranných 16 až 14 sa cez deň oteplí na 26 až 28 °C.

Nedeľa (30. 8.) zakončí týždeň v znamení jasnej až polojasnej oblohy, pričom v dopoludňajších hodinách sa môžu vyskytnúť aj mierne prehánky. Teplota vzduchu sa z ranných 16 až 14 °C cez deň vyšplhá na 28 až 30 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.